Estetik jinekoloji alanında incelenen vajina daraltma konusunda, vajinanın yeniden eski haline ve sıkılığına kavuşması için gerçekleştirilen operasyon olarak nitelendirilir.

Vajina daraltma ameliyatları aynı zamanda Vajinoplasti olarak adlandırılmaktadır. Aslında bu operasyonu vajinoplasti operasyonlarının bir kısmını ifade etmektedir. Aynı zamanda bu ameliyatı estetik bir kaygıdan öte, cinsel hazda yaşanan azalma, his kayıpları ve orgazm sorunlarından kaynaklı işlevsel amaçlıdır.

Vajina Daraltma Ameliyatları Neden Yapılmaktadır?

Bu ameliyat neden yapılmaktadır sorusuna yanıt olarak ise; cinsel ilişkide zevk almama, cinsel ilişkide vajinadan gelen hoş olmayan sesler, idrar torbası ve barsak sarkması düzeltme, özgüvende artış ve orgazm, vajinal enfeksiyonlar gösterilmektedir.

Özellikle normal doğum sonrası sıkça karşılaştığımız vajina yapısında meydana gelen kalıcı hasarlar vajinada genişlemelere ve gevşemelere sebebiyet verir. Bu durum ise çiftlerin cinsel ilişkilerinde sorunlar yaşamasına neden olmaktadır. Zaman geçtikçe kadının kendine olan güven duygusunun azalmasına ve cinsel isteksizlik durumunu yaşamasına zemin hazırlar.

Son dönemde cinsel hayat ile genital estetik arasında oluşan bu kuvvetli bağ, kadınların vajina daraltma ameliyatı çözümünü daha sık tercih etmelerini sağlamaktadır.

Vajina Daraltma Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Bu ameliyatlar yaklaşık olarak 45 Dakika ile 1 saat kadar süren ve hafif uyku anestezisi eşliğinde lokal anestezi desteği ile yapılan operasyonlardır.

Başarılı bir operasyon sağlanması için ortalama 6-7 cm. vajina içine ilerleme ile, burada bulunan fazla dokuların çıkartılması ve özel iplikler ile dikim sonrası dokuların birleştirilmesi sağlanmaktadır.

Operasyon gerçekleştikten sonra iyileşme süresi ise ortalama 4-6 hafta kadardır. Dikiş esnasında tamamen vücudun emdiği ürünler kullanıldığından dolayı, dikiş alma süreci bulunmamaktadır. Ameliyat tamamlandıktan birkaç saat sonra hastalar günlük yaşamlarına kaldıkları yerden devam edebilirler.

Vajina Daraltma Ankara kliniğimizde gerekli muayeneler sonrası tamamen jinekolojik bir operasyondur. Alanında uzman bir jinekolog hekim tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.

Op.Dr.Müjde Koyuncu’dan Hemen Randevu Almak için tıklayınız…

Bu operasyonlar, deneyimli bir jinekolog hekim tarafından gerçekleştirildiği sürece her cerrahi operasyonda görülebilen kanama, enfeksiyon gibi risklerle bile çok az karşılaşılmaktadır.

Eğer Bu Operasyonlar konusunda merak ettiklerinizi öğrenmek, ayrıntılı bilgi almak isterseniz Ankara Vajina Daraltma hizmeti için 0(312) 440 76 75- 0536 064 7044 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.