Yorumlar

Hastalarımızın Görüşleri

İki normal doğum yaptım.İki sağlıklı çocuk annesiyim.Normal doğumdan sonra maalesef hiç bitmeyen akıntı şikayeti ve diğerbir sürü şikayetimin vajendeki genişlemeden kaynaklandığını kadın doğum uzamnı tarafından muayene olduktan sonra öğrendim.doktor bana vajinoplasti yani vajen daraltma ameliyatı olursam şikayetlerimin geçeceğini söyledi.Bu sitede araştırmalarımın sonucunda dr Müjde hanıma gitmeye karar verdim.Çok hijenik bir muayenehane ve ilk bakışta güvenimi tam kazanan bir doktorla karşılaşmıştım.Hemen oracıkta kararımı verdim.Dr hanım çok kısa süren hiç canımı yakmadan yaptığı ameliyattan sonra bana nelere dikkat etmem gerektiğini ve ne zaman kontrola gelmem gerektiğini ve diğer şeyleri tek tek bana anlattı.İyiki Müjde hanımı buldum ayrıca tavsiye ediyorum siesine de çok teşekkür ederim.

1972 doğumluyum ve hayatımda hiç doktora gitmiş biri değildim. özellikle beni asıl ürküten o bilgiğimiz koltuktu.bir kadın olarak hiç bir zaman bir doktorum olmamıştı.bunu zaman zaman düşünüp aslında hiç te doğru bir şey yapmadığımı düşünüyordum. ama yinede bir doktorum olması için girişimde de bulunmuyordum.bunun için demekki başıma bir şey gelmesi gerekiyormuş sanırım. gebe kalışımla müjde hanımla tanışmış oldum. müjde hanımla tanışmamız bir tavsiye üzerine oldu,konusunda uzman bir doktor olduğunu öğrendim.hiç tereddüt etmeden gittim. herşeyden önce kendisinin psikolojik desteğini gördüm bu benim için çok önemliydi.endişelerimi ve korkumu desteğiyle atlattım ve beni çok rahatlattı. üstelik bunu ekip olarakta sağlıyorlar. herşeyi çok hijnenik bir ortamda, olması gerektiği gibi ve moral vererek gerçekleştirdiler. hiç bir şey hissetmedim bile. Müjde hanım iyiki sizi tanımışım ve iyiki varsınız. Artık benimde bir doktorum var. hiç tereddüt bile etmeden gözüm kapalı gidebildiğim için de çok mutluyum. eğer bir doktorunuz yoksa ilk adresiniz DR.Müjde KOYUNCU olmalı.şiddetle tavsiye ediyorum.sonuna kadar referansım doktoruma.ayrıca şefika hanım ve özlem hanımıda unutmadım.sizlerede çok teşekkür ediyorum.size herşey için çokkk ama çokkkk teşekkür ediyorum. sevgi ve saygılarımla…

İzmirliyim ve evlenerek Ankara ya yerleştim. Bu şehri hiç tanımam, bilmem ve bebek sahibi olma aşamasında gebeliği takip edecek ve doğum yaptıracak iyi, güvenilir bir doktor bulmak gerekiyordu. Her iş gibi internet bu aşamada çok yardımcı oldu ve yine bunun gibi tavsiye siteleri sayesinde Müjde Hanımın adı kafama yerleşti. İnternette yazılanlar yeterli değildi tabii ki.. Eşim benden daha fazla mükemmelliyetçi ve eleştirisel bir insan olduğu için onunda tanıması ve ikna olması gerekiyordu ve ilk randevunun ardından bizim için doğru doktor olup olmadığına karar vermek istedik. Daha ilk randevuda samimiyetini, uzamanlığını hissediyorsunuz. Alanına hakim, her sorunun cevabını hemn alabiliyorsunuz, aslında size o kadar açıklayıcı yaklaşıyor ki zaten soracak fazla sorunuz da kalmıyor. Bu rahatlık ve kendine güvenin ne kadar önemli olduğunu doğum anında çok daha iyi anladım. Çok korktum doğum esnasında, bebeğime bir şey olursa diye; ama Müjde hanımın rahatlığı ve kendinden emin tavırları içime su serptti ve beni asıl bu rahatlattı. tüm hamileliğim boyunca bilerek yaşadım o haftalarda ne olacağını, bir telefon kadar yakın olduğunu bilerek geçirdim hamileliğimi. Hiç gerek olmasa bile hamilelik süresince sık sık dokrotunuzla görüşmenin ne kadar önemli olduğunu, bebeğinizin durumunu sık sık görmek istemenizin, hatta onu özlemenizin güzelliğini biliyor Müjde Hanım, siz yaşamadan ne yaşayacağınızı biliyor ve buna göre beir gebelik takibi sunuyor size. Ultrasonu inanılmaz iyi oluyor ve sizi yönlendiriyor; anlamsız şekil ve karartılar anlam ve güzellik kazanıyor o gösterince. Ve iş doğumla bitmiyor; evet bir annesiniz artık gözünüz bir şey görmüyor artık ve o anda yine Müjde Hanım hatırlatıyor kadın olduğunuzu ve doğum sonrasını da yönlendiriyor, anlatıyor.. Tüm bu güzellikler bir yana bu yaşıma kadar gittiğim tüm doktorlardan farklı en önemli özelliği paranın hiç bir öneminin olmadığını hissettirmesi. Piyasa koşullarına göre düşük ücreti ve bu ücret karşılığında yaptıklarının paha biçilemez olması çok önemli. Koskoca bir ay için sadece bir kere para ödüyorsunuz sonra isterseniz hergün gidin 🙂 Dahası bekleme salonu ne kadar kalabalık olursa olsun kendinizi asla aceleye getirilmiş, baştan savılmış gibi hissetmiyorsunuz. Size değer veriyor ve en önemlisi bunu gösteriyor.. Yazdıkça yazasım geliyor sizinle ilgili. Sizin sayenizde bebeğim Allah’a şükür sağlıklı, kucağımda. Sizi çok seviyorum ben. İyi ki tanıdım sizi, iyi ki varsınız..

Geçmişte yaşadıkarım beni ruhasal olarak çok yıprattı.Öyleki hayatımın sonuna kadar hiç bir kimseyle evlilik planı yapamıyordum.Taki tanıştığım nişanlımla mutlu olabileceğimi inandım.Bu seferde olayı nasıl anlatabilirim anlatırsam acaba onu kaybedermiyim korkusu beni çıkmaza soktu.Bu sorun için kadın doktoru ile görüşeyim dedim internette araştırmaya başladım Dr.Müjde hanımı buldum.Sıkıntımı büyük bir sabırla dinledikten sonra çözümü imkansız olmadığını bana açıklayıcı bir şekilde anlattı.Kızlık zarı dikimi için hem tıbben hemde maddi olarak bana çok yardımcı oldu.Şu anda mutlu evliliğimi ona borçlu olduğumu biliyorum ve ömür boyu kendisine minnetar olacağım.Bu yazıyı yazma ihtiyacı duydum.çünkü biliyorum ki benim gibi bir sürü genç kız çıkmazda lar.Kızlık zarı sorunları için Dr.Müjde hanıma kesinlikle güveneblilirler. Hem tecrübeli bir doktor hemde mahremiyet kurallarına hastadan daha çok önem veriyor.Buradan tekrar kendisine teşekkür ederim.

Ben kendinden emin görünüşü ile barışık bir genç kadınımi.Fakat genital bölgedeki dudak bölgem beni acayip rahatsız ediyordu.ne doğru dürüst dar pantolon giyebiliyordum nede Bikini giyerken rahat ediyordum.internette araştırdım.Bu sorun için Labioplasti denilen iç dudak ameliyatı yapılıyormuş.Daha önce arkadaşımın doğumunu yaptıran hamileliğnde müjde hanıma giden arkadaşım beni muayenehanesine götürdü Dr.Müjde hanıma detaylı bir şekilde beni muayene etti En hoşuma giden şey hemen bu ameliyaı yapalım demedi.Bana dediki önce ultrason ve jinekoloji muayenenin yapalım eğer daha ciddi bir hastalığın ve tedavi olman gereken birşey varsa onu yapalım yani Müjde hanım hiç bir şekilde işi oldu bittiye getiren bir doktor değil Bazılaı gibi hiç para meraklısıda değil.Neyse sözü uzatmayım ameliyatımdan 4 ay geçiyor.Kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum. Labioplasti ameliyatı için kesinllikle kendisini tavsiye ediyorum